Dit hebben we voor je gevonden

Samen koken en eten

Samen koken of eten kan ook een oplossing zijn als je niet meer goed zelf kan koken. Je kan hulp vragen aan mensen uit je omgeving of vrijwilligers. Of eens aanschuiven bij een buurtrestaurant.

Samen koken

Kunt u niet alles meer zelf? Dan kan er misschien af en toe een vriend, familielid of buur komen helpen bij het koken. Diegene kan de dingen overnemen die u niet meer kunt. Bijvoorbeeld de aardappels schillen of lang staan bij het fornuis.

Wilt u ook nieuwe mensen ontmoeten? Dan kunt u misschien meedoen aan een kookactiviteit bij het buurtcentrum. Bijvoorbeeld van Welzijn Velsen of Santpoorts Belang.

Iemand vragen voor u te koken

Misschien kent u wel iemand die af en toe voor u wil koken. Dat kan ook van tevoren. U kunt het eten dan in de koelkast of vriezer bewaren en het zelf opwarmen.

Het kan zijn dat u voor een langere tijd moeite heeft om zelf te koken. Bijvoorbeeld omdat u twee weken moet herstellen van een operatie. De website Rondje Koken is dan een handige manier om hulp te organiseren.

Bij Rondje Koken kookt een groep mensen om beurten voor iemand die dat zelf even niet kan. Zo hoeft u zelf even niets te regelen. U kunt buren, vrienden of familie uitnodigen via de website Rondje Koken.

Samen eten met buurtgenoten

Op steeds meer plekken kunnen buurtgenoten met elkaar eten. Dit heet dan bijvoorbeeld eetpunt of buurtrestaurant. Voor een klein bedrag schuift u gezellig aan bij uw buurtgenoten en krijgt u een warme maaltijd. Vaak is het in het buurtcentrum, verzorgingshuis of ouderencentrum.

In sommige buurtcentra van Welzijn Velsen kunt u bijvoorbeeld een maaltijdsoep komen eten, of aanschuiven bij de 'Open tafel', of het 'Eetcafé'. Bekijk de eetactiviteiten van Welzijn Velsen.

Daarnaast is er in Sluis 751 op vaste momenten een Eetcafé. En in het Apostolisch Genootschap wordt elke maand een Buurtmaaltijd georganiseerd.

Vrijwillige kok vinden

Kent u zelf niemand die u kan helpen met koken? Dan kunt u misschien een vrijwilliger vinden die dit leuk vindt. U kunt zoeken via een vrijwilligersorganisatie, de buurtvereniging, de kerk, de moskee of een briefje in de supermarkt. Of op een website voor vrijwillige hulp.

Hulp vragen

Misschien vindt u het lastig om anderen om hulp te vragen. Of juist om hulp te accepteren. Bedenk dan dat de meeste mensen graag helpen. Voelt u zich bezwaard? Dan kunt u ook kijken of u iets terug kunt doen. Lees meer tips bij Durf te vragen.

Links

Hulpaanbod

Vrijwillige thuishulp

2 resultaten
Organisatie:
Hospice De Heideberg - Stichting Vrijwilligers Terminale Zorg IJmond
Locatie:
In dorpskern, bosrijke omgeving
Telefoon:
Hospice De Heideberg
Wulverderlaan 1
2071BG Santpoort-Noord
Organisatie:
Socius Maatschappelijk Dienstverleners - Contactpunt Sociaal Wijkteam Velsen
Locatie:
Sluis 751
Telefoon:
Socius Maatschappelijk Dienstverleners
Lange Nieuwstraat 751
1971GG IJmuiden

Organisaties

Buurtcentrum of dorpshuis

9 resultaten
Vergelijk hulpaanbod